A grocery store sells 25 crates of peaches for a total of $125 peaches.Rounded to the nearest cent what is the cost in dollars per peach​

Respuesta :

Answer:

$5

Step-by-step explanation:

125 divided by 25

to solve this you would have to divide 25 from $125 and the answer would be $2 (I think sorry if I'm wrong)