sophie123madden sophie123madden
  • 19-06-2019
  • Mathematics
contestada

Each unit cost 14p, how much would 942 units cost?

Respuesta :

romyknight
romyknight romyknight
  • 19-06-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

1 unit = 14 pence

and

1 times 942 = 942 so 14 times 942 = 13,188

therefore

942 units cost £131.88!!hope it help:):)

Answer Link

Otras preguntas

why co does not obey lewis octet rule
A cyclist accelerates from 0 m/s to 8 m/s in 3 seconds. What is his acceleration?
What word describes all of the processes that happen in a living thing?
Materials that are poor conductors of thermal energy are called..... Materials that are good conductors of thermal energy are called ...
reasons why using mirrors to generate electricity is not a common practice.
Solve the system, using any method.  y = x + 2 and x + 2y = 25
How do you find the x intercept and coordinates of the vertexfor the parabola y=x^2-14x+49????
what are the starting ingredients of photosynthesis?
eassy on hard work leads to success
what are the starting ingredients of photosynthesis?