Seudónimo Seudónimo
  • 20-10-2016
  • Mathematics
contestada

A store has apples on sale for $3.00 for 2 pounds. How many pounds of apples can you buy for $9?

Respuesta :

cassistelzer67
cassistelzer67 cassistelzer67
  • 20-10-2016
you can buy 6 pounds of apples
Answer Link
Аноним Аноним
  • 20-10-2016
4.5, 4.5 x 2 + $9.00.....
Answer Link

Otras preguntas

Kenny made a scale drawing of a house and its lot. In real life, the front lawn is 10 meters wide. It is 5 centimeters wide in the drawing. What is the scale fa
100 POINTS! Victoria will borrow $8,711 at 14.5% APR. She will pay it back over 5 years. What will her monthly payments be? (Use the table) Show work for 100 PO
What are some ways that opioid addiction is affecting the United States
Use the constant term and leading coefficient to list all the potential roots of the expression 524 +223 + 32² - 7
John spent $75 on a shopping trip for new clothes last week. He had expected to spend $100 on clothes. Complete the table. What is the ratio? e = What is the p
Given that AB is a line segment and the angle a = 20°, work out the value of x . The diagram is not drawn to scale.
Account for 4 features of the Bantu​
General characteristics of S block elements​
Expand: (7m2 + 2m)2.
Question 22 (1 point) Find the pair of acute angles that corresponds to the solution of the equation sin(3x + 3)° = cos(x + 71). 15°, 85° a Oь 15°; 75° Ос 75°;